Saxlyft undergolv “Örebro PLUS”
Auf Lager
- Lieferzeit:
- 5-10 Arbetsdagar
- Versandpreis:
- 299 SEK kr
- Industriell kontroll
- Lastkapacitet: 4 ton
- Lyfthöjd: 1.850 mm (undergolv)
- Förzinkad och lackerad över plattform, bottenplatta, påkörningsramper
Beschreibung
Tekniska data
| Lyftkapacitet | 4000 kg |
| Max lyfthöjd | 2100mm / 1850mm under golv |
| Elanslutning | 230/400 V |
| Åk över höjd | 0 mm |
| Totalvikt | 795 kg |
| Motoreffekt | 2,2 kW |
| Behöver jag en kompressor? | Ja |
| Hur mycket olja behöver jag? | 15 liter |


Specialegenskaper för mottagningslyft "Örebro Plus" XX64
- Förzinkad och lackerad över plattform, bottenplatta, påkörningsramper
- Industriell kontroll
Ytterligare tekniska data
- Tryckkapacitet: 16 MPa
- Monteringsmått: diameter Ø70 mm
- Elanslutning: 230 eller 400/50 (V/Hz.) 16 A CEE (C/långsam)
- Ljudnivå: ≤ 60 dB(A)
- Nätspänning: “dödmanskontroll” (24V lågspänning)
Technische Daten
Technische Daten
| SKU | XX64 |
|---|---|
| EAN-Code | 703.441.952.364 |
| Lieferzeit | 5-10 Arbetsdagar |
| Shipping Costs | 299 SEK |
| Expressfähig | Nein |
| Max Hubhöhe | 1.850 mm |
| Tragkraft | 4.000 kg |
| Gesamtgewicht | 2100 kg |
| Druckleistung | 16 MPa |
| Geräuschepegel | ≤ 60 dB(A) |
Lieferumfang
Lieferumfang
bil dubbelsaxlyft "Örebro Plus" förzinkad XX64
E-motor 230V eller 400V hydraulaggregat
Bruksanvisning på svenska och provbok för UVV-avtagande som nedladdning
Nota med moms visas
Olja ingår ej - kan beställas som tillval
Fordon ingår ej i leveransomfång